Zdrowa dieta

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest uzyskiwana ze konsumowanych pokarmów. Witamina D jest pozyskiwana przez skórę eksponowaną na światło słoneczne. Również poniektóre produkty spożywcze zawierają witaminę D. Można również tą witaminę suplementować.

Witamina A pełni sporo funkcji w organizmie, w tym utrzymywanie zdrowych oczu, wspomaganie wzrostu komórek, a również wspieranie układu odpornościowego. Witamina A jest nie tylko absorbowana bezpośrednio, ale jest też wytwarzana przez organizm w wyniku przekształcenia beta-karotenu.
tabletki na odchudzanie

Dużo ludzi nie stosuje dostatecznie zbilansowanej diety, żeby zapewnić wszystkie potrzebne witaminy, co doprowadziło do boomu branży suplementów wielowitaminowych. Specyfiki wielowitaminowe są dostępne w wielu różnych formach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Niekwestionowanie ogromną zaletą wypływającą z przyjmowania suplementów wielowitaminowych jest komfort. O ileż łatwiej jest zażyć jedną dawkę takiego preparatu, który zawiera wszystkie konieczne witaminy, w porównaniu z połykaniem wielu różnych preparatów.

Bowiem gotowanie usuwa sporo składników odżywczych oraz witamin z produktów spożywczych, nieuchronnie rozpoczynasz karmić swój organizm tym, czego potrzebuje, jeżeli zaprzestajesz gotować jedzenie i zaczynasz spożywać żywność surową.

Konsumowanie surowej żywności dynamizuje metabolizm. Trawienie surowej żywności zabiera nieco więcej energii, ale z powodu korzyści warto zdecydować się na chociaż częściowo surową dietę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *